Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/afzayesh/public_html/logoiran.ir/plugins/system/akeebaupdatecheck/akeebaupdatecheck.php on line 69

Strict Standards: Declaration of JParameter::loadSetupFile() should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home/afzayesh/public_html/logoiran.ir/libraries/joomla/html/parameter.php on line 0
نکات طراحی لوگو برای مشتری

نکات طراحی لوگو برای مشتری

هدف قرار دادن مشتری

قبل از اینکه کار طراحی راهنمای لوگو را آغاز کنید، ابتدا باید بدانید چه کسی از این راهنما استفاده می کند، مشتری و یا کارفرمای مشتری، چه چیزی از این راهنما عاید آنها می شود، چگونه و کجا می توانند به این راهنماها دسترسی پیدا کنند (این راهنما می تواند به صورت یک فایل دیجیتالی مثل PDF و یا یک کتابچه چاپی از راهنمای لوگو باشد) و آخرین چیز اینکه چرا راهنماهای لوگو تولید می شوند؟

جمع آوری اطلاعات لازم

وقتی دلایل ضرورت ساخت راهنمای لوگو را فهمیدید، می توانید شروع به جمع آوری اطلاعات لازم و ضروری کنید که به مخاطب هدف شما کمک می کند تا محتوا را از طریق لوگویی که شما طراحی کرده اید درک کند. شما باید این نکته را به یاد داشته باشید که دنبال کردن راهنمای لوگو برای کمک به برقراری ارتباط میان ایده و مفهوم ذهنی شما با مخاطب برند می باشد.

طراحی راهنمای لوگو

در طراحی راهنمای لوگو بهتر است چشم و احساس خود نسبت به برند را با هم هماهنگ کرده و آن را روی راهنما اعمال کنید. به هر حال گاهی هم بهترین راه این است آن را خیلی ساده و مرتب طراحی کنید.
در حین طراحی کتابچه یا کاغذ راهنمای لوگو، نکاتی وجود دارد که باید آنها را در نظر داشته باشید تا مخاطب بهتر مفهوم آن را درک کنید. این نکات عبارتند از:

- ایجاد خطوط جداکننده بین موضوعات. برای مثال، اگر در ابتدا بخش معرفی و سپس بخش پالت رنگ را دارید، باید این دو قسمت را با استفاده از خطوط یا نوارهای جدا کننده از هم جدا کنید و یا حتی هر بخش را روی یک صفحه جدید قرار دهید.
- یک معرفی قابل فهم و یا یک صفحه مرور کلی بنویسید تا دلیل تولید راهنما را شرح دهد.
- به یاد داشته باشید که این یک راهنماست، بنابراین سعی کنید کاربر را مجذوب کنید. سعی کنید توضیحات ساده و کوتاه باشد.
- در تایپوگرافی به سلسله مراتب توجه داشته باشید. همیشه تایپوگرافی عناوین و سرفصل ها با معرفی و بدنه و یا محتوا متفاوت است.
- در راهنمای لوگوی خود از مثال هایی برای اینکه نشان دهد لوگو باید چگونه باشد استفاده کنید؛ مثلا سایز کوچک لوگو برای چاپ و یا برای آیکون های وب سایت.
- همیشه مشکلات استفاده نامناسب و مدیریت نامطلوب لوگو را به آنها گوشزد کنید، همچنین باید ها و نباید ها را نیز با چند مثال روشن به آن ها یادآور شوید.

توزیع راهنماهای لوگو
زمانی که می خواهید راهنماها را توزیع کنید، می توانید یک PDF تولید کنید و یا آن را به صورت چاپی ارائه نمایید. این بستگی به نوع درخواست مشتری و مخاطب شما دارد. شما همیشه باید فایل اصلی را در Adobe Illustrator نگهداری کنید، چون حفظ کیفیت نسخه های چاپی در برنامه هایی که بر مبنای وکتور هستند راحت از نگهداری آنها در فتوشاپ است. برای توزیع راهنما به صورت دیجیتالی، آنها را در Master InDesign File و نه در Acrobat ایجاد کنید تا داده ها را برای استفاده مجددا ذخیره کنید.

در این مقاله به آشنایی و چگونگی طراحی لوگو برای یک مشتری به صورت کلی آشنا شدیم

روش طراحی لوگو با موضوع و فعالیت متضاد

قانون طراحی لوگوی حرفه ای

نکات لازم برای طراحی لوگو

پنج نکته که در طراحی لوگو باید به آن توجه کرد

 

 

 

لینک های مفید

  • لینک 1
  • لینک 1
  • لینک 1
  • لینک 1
  • لینک 1
  • لینک 1